Veitsbronn - Herb

Gmina Veitsbronn składa się z siedmiu miejscowości: Veitsbronn, Siegelsdorf, Bernbach, Retzelfembach, Raindorf, Kagenhof i Kreppendorf. Ratusz, szkoły, kościoły i ważne urzędy znajdują się w Veitsbronn. Z daleka widoczny kościół ewangelicki jest charakterystycznym elementem rozpoznawczym gminy.

Veitsbronn

Gmina Veitsbronn leży na zachód od dużych miast Norymbergii i Fürthu. Dojazd do nich umożliwiają linie kolejowe Norymberga-Würzburg i Fürth-Mark Erlbach (dworzec Siegelsdorf) oraz linie autobusowe z Fürthu.

Dojazd do Veitsbronn

Najlepszy dojazd samochodem jest z Südwesttangente (droga nr. 8) - zjazd "Großhabersdorf, Seukendorf, Cadolzburg, Veitsbronn" w lewo w kierunku Seukendorfu, przejechać przez Seukendorf i dalej prosto (ok. 2 km) do Siegelsdorfu.

Z północy - autostradą A3 na zjeździe Frauenaurach-Herzogenaurach w prawo w kierunku Niederdorfu, po ok. 200 m w lewo (poszerzenie na trzy pasy), w Niederdorfie na światłach w lewo (kierunek Fürth, Veitsbronn), po ok. 500 m w prawo pod górę (kierunek Veitsbronn) do Obermichelbach (ok. 2 km), w Obermichelbach na "stopie" w lewo i po ok. 30 m w prawo (kierunek Veitsbronn), po ok. 50 m (pierwsza ulica) w prawo do ronda, na rondzie (ostatni) zjazd na Veitsbronn, na następnym skrzyżowaniu w prawo i dalej prosto do Veitsbronn.

Veitsbronn

VeitsbronnPlan sytuacyjny Veitsbronn Plan Veitsbronn


Siegelsdorf

Druga co do wielkości wieś w gminie leży na południowym brzegu rzeki Zenn. Jej nazwa Siegelsdorf wywodzi sie z dawnej cegielni. Ma bardzo dobre połączenia kolejowe z leżącymi w pobliżu dużymi miastami Norymbergą (Nürnberg), Fürth i Erlangen. Południowymi granicami wsi są linie kolejowe Norymberga-Würzburg i Fürth-Markt Erlbach. Jadąc pociągiem na wysokim nasypie można podziwiać piękne okolice gminy. Dworzec kolejowy wybudowany jest z miejscowego piaskowca. We wsi jest dużo dobrze zaopatrzonych sklepów, apteka, lekarze i poczta.